czwartek, 24 kwietnia 2014

Strofy dla Krwawego Topora

Jeśli ktoś zastanawiał się, kim właściwie byli skaldowie, o których ten Malinowski ciągle pisze, to właśnie ma niepowtarzalną okazję, by się tego dowiedzieć. W majowym numerze magazynu Focus Historia znajdziecie mój artykuł o skaldach. Jaką rolę pełnili na królewskich dworach, jaki był sekret ich poetyckiego geniuszu i co mają wspólnego z żywymi trupami? Zainteresowanych odpowiedziami zapraszam do czytania :)

Spis treści numeru:
http://historia.focus.pl4 komentarze:

 1. A kiedy ukaże się kolejny "Skald"? Już prawie maj, a tu dalej cisza w zapowiedziach. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę mi wierzyć, że nikt nie jest w tej sprawie bardziej niecierpliwy niż ja :) Książka był już gotowa w październiku, ale musiałem się dostosować do wymogów i innych zobowiązań Wydawcy. Mam jednak dobre wieści. Wydawnictwo zapewniło mnie, że Skald. Kowal słów cz. 1 ukaże się już w maju. Za kilka dni powinna ukazać się oficjalna zapowiedź. Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Panie Łukaszu mamy już czerwiec, a książki dalej nie ma w zapowiedziach. Mam nadzieję, że wydawnictwo się nie wycofało z publikacji "Skalda" i to tylko chwilowe opóźnienie?
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Publikacja Kowala słów jest niezagrożona. Proszę się nie martwić. :) Nie potrafię jednak podać dokładnej daty premiery, choć wydawnictwo zapewnia mnie, że będzie to lada moment (mówi tak jednak od marca).

   Usuń